Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Festiwal Wiśniowy Sad – Koncert Grzane Wino, U Studni

30 maja @ 12:00 1 czerwca @ 22:00

Już na przełomie maja i czerwca, między Cisną a Komańczą, w urokliwej i sielankowej Woli Michowej, postanowiliśmy stworzyć wyjątkowe wydarzenie. To nasze muzyczne spotkanie z przyjaciółmi zespołu, mini-festiwal w otoczeniu kwitnących wiśni, na polanie w dorzeczu Osławy, gdzie gwiazdy spadają jak liście, oświetlając wędrowcom drogę. To nasza przerwa na życie, od codziennego zgiełku – pierwsza, lecz zapewne nie ostatnia edycja tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Inicjatywa jest dziełem członków zespołu Grzane Wino, ich rodzin, oraz wsparcia przyjaciół z Natchnionych Bieszczadem, a także życzliwości gospodarzy Malwiny i Igora z Latarni Wagabundy. Trzy dni festiwalu wypełnione będą wspólnym śpiewem, rozmowami i wycieczkami po malowniczych bieszczadzkich okolicach. Oczekujemy również na obecność wystawców, którzy zaprezentują swoje wyroby związane z wiśniami, dodając koloru i smaku temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie zespół „U Studni”. Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. Piosenka literacka, poezja śpiewana, kraina łagodności – tak można nazwać wykonywaną przez zespół muzykę. W swoich piosenkach wykorzystują teksty poetów Adama Ziemianina, Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, a także własne. Nie brak w nich dobrej energii, różnorodności tematów i motywów. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania. Ich muzyka, pełna melodyjnych kompozycji i głębokich tekstów, przeniesie nas w magiczny świat, który znamy z ich, już siedmiu muzycznych wydawnictw. To będzie niezapomniany akcent festiwalu, dodając jeszcze większego blasku naszemu spotkaniu.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej podróży dźwiękowej i artystycznej, gdzie natura, muzyka i ludzie łączą się, tworząc niepowtarzalny klimat. Niech nasze spotkanie wśród kwitnących wiśni na bieszczadzkiej polanie stanie się niezapomnianym doświadczeniem, które będziemy wspominać długo po zakończeniu festiwalu.

Link do biletów: https://grzane.pl/kategoria-produktu/bilety/

Program festiwalu

Dzień I – 30. maja

16:00 – Maraton ogniskowy: Każdy chętny będzie mógł zaprezentować swoją lub cudzą twórczość przy ognisku. Dwóch najwytrwalszych „ogniskowych grajków”, wybranych przez niezależnych jurorów, zagra w wieczornych koncertach przed zespołami „U Studni” (31.05) oraz „Grzane Wino” (1.06).

Dzień II – 31. maja

09:00 – Wspólne śniadanko i wycieczka śladami Wagabundy (trasa zaproponowana przez gospodarzy Latarni).
16:00 – Wolna scena.
18:00 – Koncert „ogniskowego grajka”.
19:00 – Koncert zespołu „U Studni”.
21:00 – Ognisko lub biesiada do rana.

Dzień III – 1. czerwca

09:00 – Wspólne śniadanko i atrakcje dla dzieci z okazji Dnia Dziecka (konkurs stawiania tamy na Osławie, wata cukrowa, jarmark, zabawy sportowe – gra w piłkę z rodzinami, śpiewanki przy ognisku).
16:00 – Wolna scena.
18:00 – Koncert „ogniskowego grajka”.
19:00 – Koncert zespołu „Grzane Wino”.
21:00 – Ognisko lub biesiada do rana.

Noclegi i wyżywienie:

Latarnia Wagabundy udostępnia miejsca na polu namiotowym oraz miejsca dla kamperów w ograniczonej ilości, które warto zarezerwować wcześniej.

Parking dla samochodów jest bezpłatny.

Namiot lub nocleg w kamperze 20 zł / os. płatne w Latarni.

W restauracji można zamówić śniadanie w formie szwedzkiego stołu – 30 zł /os. , reszta posiłków z karty menu.
Latarnia Wagabundy, tel.+48 881 315 112, e-mail: recepcja@latarniawagabundy.pl

Latarnia Wagabundy – Ośrodek Wypoczynkowy Bieszczady

Wola Michowa 14
Wola Michowa, 38-543 Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia