Płyta roku 2021 w Radiu Danielka – wyniki głosowania

Pierwsze miejsce: Michał Łangowski i Martin Kac – Wiosenki

„Duet ten, wyewoluował z internetowych koncertów – śpiewograń, które są jednym z nurtów naszej artystycznej drogi. Zagraliśmy wspólnie bardzo wiele pieśni Mistrzów poetyckiej piosenki, aż w końcu zapragnęliśmy podzielić się z Wami również własnym repertuarem. Wciąż mamy w szufladach wiele nienagranych, pachnących wiatrem i górami pieśni, które nie znalazły miejsca na płytach macierzystych zespołów i projektów. Czekały na swój czas. Nasze piosenki – „Wiosenki”, to projekt muzyczny, pełen groszkowo zielonych słów i dźwięków, który – mamy nadzieję – stanie się ciepłym zwiastunem powrotu do normalności.”
muzyka: M. Łangowski, M. Kac.


Drugie miejsce: Grupa Na Swoim – Schronisko Gansówka

Druga płyta Grupy Na Swoim zawiera nagrania studyjne. I na szczęście to jedyna istotna różnica w stosunku do pierwszej, która była w całości zarejestrowana na koncercie. Nadal autorem wszystkich piosenek jest Arkadiusz Piechowski.
W nagraniach udział wzięli:
Tomek Bory Borkowski – głos, gitara
Arek Piechowski – głos, gitary, ukulele, harmonijka
Romek Vorbrodt – głos, gitary
Jarek Woszczyk – głos, gitara basowa
Krzycho Kłos – głos, instrumenty perkusyjne


Trzecie miejsce: Krzysztof Jurkiewicz – Listopad

Ładne, klimatyczne piosenki, oszczędnie akustycznie zaaranżowane na gitarę, głos i harmonijkę, chociaż jest tu także bas, skrzypce, perkusja, ale na szczęście, nie wszystko na raz. Podobno jest też waltornia i klawisze.
Piosenki nowe a jakby dobrze oswojone, choć to pewnie zasługa charakterystycznego tembru głosu Krzysztofa, znanego czy to z 4 płyt zespołu Słodki Całus od Buby czy Formacji.


Poniżej znajdziecie opisy płyt, które wzięły udział w naszym Plebiscycie. Po kliknięciu na podpis obrazka otworzy się strona zewnętrzna, gdzie będziecie mogli przeczytać opis płyty, posłuchać fragmentów utworów, zamówić płytę, albo przynajmniej zobaczyć stronę internetową wykonawcy 🙂