Tworzymy Radio Danielka razem z Wami – naszymi słuchaczami. Wesprzyjcie nas – chcemy dla Was dalej grać i rozwijać się. Liczymy na Waszą pomoc.
Zapraszamy do grona Patronów Radia Danielka. Aby mieć konto Patrona Radia Danielka, wystarczy wpłacać co miesiąc co najmniej 10 zł. Najłatwiej to zrobić aktywując zrzutkę cykliczną na stronie https://zrzutka.pl/radiodanielka Portal zrzutka.pl nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, wszystkie datki na rzecz portalu (do których zachęcamy) są opcjonalne. Konto Patrona możemy założyć także dla tych, którzy wpłacili od początku roku co najmniej 100 zł i mają zamiar nas dalej wspierać. Konto umożliwia po zalogowaniu dostęp do niektórych, dodatkowych treści, głównie podcastów. Prosimy o zgłoszenie chęci założenia konta pod adresem fundacja@znurtemdanielki.pl
Wsparcie finansowe jest dla nas kluczowe, bo nie mamy innych źródeł finansowania. Można nas wesprzeć finansowo na kilka sposobów:
1. Przelewem tradycyjnym:
Dane do przelewu:
Fundacja Promocji Kultury i Turystyki Z NURTEM DANIELKI, nr konta: 02 1140 2004 0000 3802 8245 6078, mBank, z dopiskiem: „środki na cel: Radio Danielka”.
2. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl:
albo zeskanuj kod QR smartfonem, aby przejść na stronę zrzutki i wesprzeć Radio Danielka wybraną kwotą. Możesz też kliknąć tutaj
SKĄD SIĘ WZIĘŁO I CZYM JEST RADIO DANIELKA?
Radio Danielka należy do Fundacji Promocji Kultury i Turystyki Z NURTEM DANIELKI. Fundacja została w 2022 roku organizatorem cyklicznej, plenerowej imprezy Festiwal Danielka. Festiwal zawsze odbywał się na terenie schroniska Chałupa Chemików, w Ujsołach Danielce. W latach 1986 – 1991 organizatorem imprezy była Politechnika Śląska i jej studenci, a w latach 2013 – 2019 – Stowarzyszenie „Chałupa Chemików”. Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła organizację Festiwalu w latach 2020 i 2021. Między innymi z tego powodu pod koniec 2020 roku zrodził się pomysł założenia internetowego Radia Danielka. Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata – wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości i powierzchowności – wszystkiego, co utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń. Radio Danielka jest w istocie grupą pasjonatów, zapaleńców, którzy postanowili stworzyć medium całkowicie niezależne i prezentujące wartościowe i ciekawe treści – zarówno muzyczne, jak i słowne. Radio Danielka to także ciągle powiększająca się społeczność, dla której gramy, która nas wspiera i nam pomaga.
JAKIE SĄ NASZE CELE?
Wspomagając nas, zwłaszcza cyklicznie, pomożesz zrealizować nasze dwa podstawowe cele: funkcjonowanie codzienne i rozwój.
Funkcjonowanie codzienne – to przede wszystkim ponoszenie bieżących, stałych opłat: licencyjnych, za hosting radiowy, za wynajem serwerów, pomieszczenia na studio. Opłat, które musimy ponosić, mimo społecznościowego zaangażowania fantastycznego zespołu: Danielkowej Ekipy. Jest to na dzisiaj nasz cel podstawowy, ale nie jedyny – chcemy się rozwijać!
Rozwój – zorganizowanie i wyposażenie profesjonalnego studia radiowego; zakup profesjonalnego sprzętu radiowego; delegacje i sprzęt reporterski – chcemy odwiedzać różne miejsca z mikrofonem; powiększenie Danielkowej Ekipy o nowych, wartościowych ludzi; obsługa organizacyjna, techniczna, promocyjna i biurowa; rozszerzenie zasięgu nadawania; organizowanie koncertów i innych wydarzeń. Chcemy zbudować nowe, prawdziwe, profesjonalne, wolne od nachalnych reklam, niezależne radio naszych marzeń 🙂 Wierzymy, że uda się nam to z Waszą pomocą!
CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?
- Po pierwszych próbach, oficjalnie zaczęliśmy nadawać na początku marca 2021 roku. Stacja nadaje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a oprócz utworów emitujemy autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne.
- Mamy podpisane umowy z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, ponosząc regularne opłaty licencyjne.
- Radio Danielka współtworzą zarówno artyści, pasjonaci, pracownicy naukowi, jak i profesjonalni dziennikarze radiowi, w tym Janusz Deblessem – były dziennikarz Polskiego Radia, wybitny znawca polskiej piosenki poetyckiej.
- Audycje naszego zespołu, a także współpracujących z nami autorów, emitujemy regularnie, zazwyczaj w cyklu tygodniowym. Można się o tym przekonać słuchając na bieżąco Radia Danielka i odsłuchując nasze podcasty, których jest już ponad 300. Liczba ta stale rośnie.
- Można nas znaleźć w niektórych serwisach i aplikacjach radiowych, a ich liczba również stale rośnie.
- Zakupiliśmy podstawowy sprzęt, umożliwiający nadawanie, również na żywo.
- Wybraliśmy pomieszczenie na studio i zaczynamy dostosowywać je do naszych potrzeb.
- Poza tym… zyskaliśmy nieco wiedzy, a także nabraliśmy trochę pokory. Wiemy już, że prawdziwe radio to przede wszystkim grupa zaangażowanych ludzi i ogrom pracy. Wiemy też, że prawdziwego radia nie da się robić bez odpowiednich środków. Tym bardziej się cieszymy, że udało nam się stworzyć świetny zespół i wystartować…
Wszystko to osiągnęliśmy głównie dzięki społecznościowemu zaangażowaniu Danielkowej Ekipy, ale także dzięki Waszej pomocy.
GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?
https://radiodanielka.pl– to nasza oficjalna strona internetowa. Tu możecie nas posłuchać, a także znaleźć wszystkie podstawowe informacje o Radiu Danielka, takie jak: kontakt, program, informacje o naszym zespole, audycjach, linki do podcastów.
https://www.facebook.com/RadioDanielka – to nasza strona na facebooku. Dzięki niej możecie być z nami na bieżąco, tam znajdziecie m. in. aktualny program i szczegółowe informacje o audycjach.
https://www.facebook.com/groups/radiodanielka– to grupa na facebooku, do której możecie się zapisać, otrzymywać informacje na bieżąco i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.
https://www.mixcloud.com/radiodanielka – to serwis, gdzie udostępnione są nasze podcasty.
https://www.youtube.com/channel/UCKJ_3fWHHWB1wTDtIlU9sew– to nasz kanał na youtube, tam znajdziecie filmy związane z Radiem Danielka, najczęściej nakręcone przez naszych przyjaciół – artystów, ale nie tylko.