Tworzymy Radio Danielka razem z Wami – naszymi słuchaczami. Wesprzyjcie nas – chcemy dla Was dalej grać i rozwijać się. Liczymy na Waszą pomoc.


Wsparcie finansowe jest dla nas kluczowe, bo nie mamy innych źródeł finansowania. Można nas wesprzeć finansowo na dwa sposoby:

1. Przelewem tradycyjnym:

Dane do przelewu:
Fundacja Promocji Kultury i Turystyki Z NURTEM DANIELKI, nr konta: 02 1140 2004 0000 3802 8245 6078, mBank, z dopiskiem: „środki na cel: Radio Danielka”.

2. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl:

Pokaż zrzutkę

albo zeskanuj kod QR smartfonem, aby przejść na stronę zrzutki i wesprzeć Radio Danielka wybraną kwotą. Możesz też kliknąć tutaj


SKĄD SIĘ WZIĘŁO I CZYM JEST RADIO DANIELKA?

Radio Danielka należy do Fundacji Promocji Kultury i Turystyki Z NURTEM DANIELKI. Fundacja została w 2022 roku organizatorem cyklicznej, plenerowej imprezy Festiwal Danielka. Festiwal zawsze odbywał się na terenie schroniska Chałupa Chemików, w Ujsołach Danielce. W latach 1986 – 1991 organizatorem imprezy była Politechnika Śląska i jej studenci, a w latach 2013 – 2019 – Stowarzyszenie „Chałupa Chemików”. Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła organizację Festiwalu w latach 2020 i 2021. Między innymi z tego powodu pod koniec 2020 roku zrodził się pomysł założenia internetowego Radia Danielka. Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata – wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości i powierzchowności – wszystkiego, co utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń. Radio Danielka jest w istocie grupą pasjonatów, zapaleńców, którzy postanowili stworzyć medium całkowicie niezależne i prezentujące wartościowe i ciekawe treści – zarówno muzyczne, jak i słowne. Radio Danielka to także ciągle powiększająca się społeczność, dla której gramy, która nas wspiera i nam pomaga.

JAKIE SĄ NASZE CELE?

Wspomagając nas, zwłaszcza cyklicznie, pomożesz zrealizować nasze dwa podstawowe cele: funkcjonowanie codzienne i rozwój.

Funkcjonowanie codzienne – to przede wszystkim ponoszenie bieżących, stałych opłat: licencyjnych, za hosting radiowy, za wynajem serwerów, pomieszczenia na studio. Opłat, które musimy ponosić, mimo społecznościowego zaangażowania fantastycznego zespołu: Danielkowej Ekipy. Jest to na dzisiaj nasz cel podstawowy, ale nie jedyny – chcemy się rozwijać!

Rozwój – zorganizowanie i wyposażenie profesjonalnego studia radiowego; zakup profesjonalnego sprzętu radiowego; delegacje i sprzęt reporterski – chcemy odwiedzać różne miejsca z mikrofonem; powiększenie Danielkowej Ekipy o nowych, wartościowych ludzi; obsługa organizacyjna, techniczna, promocyjna i biurowa; rozszerzenie zasięgu nadawania; organizowanie koncertów i innych wydarzeń. Chcemy zbudować nowe, prawdziwe, profesjonalne, wolne od nachalnych reklam, niezależne radio naszych marzeń 🙂 Wierzymy, że uda się nam to z Waszą pomocą!

CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

  • Po pierwszych próbach, oficjalnie zaczęliśmy nadawać na początku marca 2021 roku. Stacja nadaje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a oprócz utworów emitujemy autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne.
  • Mamy podpisane umowy z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, ponosząc regularne opłaty licencyjne.
  • Radio Danielka współtworzą zarówno artyści, pasjonaci, pracownicy naukowi, jak i profesjonalni dziennikarze radiowi, w tym Janusz Deblessem – były dziennikarz Polskiego Radia, wybitny znawca polskiej piosenki poetyckiej.
  • Audycje naszego zespołu, a także współpracujących z nami autorów, emitujemy regularnie, zazwyczaj w cyklu tygodniowym. Można się o tym przekonać słuchając na bieżąco Radia Danielka i odsłuchując nasze podcasty, których jest już ponad 300. Liczba ta stale rośnie.
  • Można nas znaleźć w niektórych serwisach i aplikacjach radiowych, a ich liczba również stale rośnie.
  • Zakupiliśmy podstawowy sprzęt, umożliwiający nadawanie, również na żywo.
  • Wybraliśmy pomieszczenie na studio i zaczynamy dostosowywać je do naszych potrzeb.
  • Poza tym… zyskaliśmy nieco wiedzy, a także nabraliśmy trochę pokory. Wiemy już, że prawdziwe radio to przede wszystkim grupa zaangażowanych ludzi i ogrom pracy. Wiemy też, że prawdziwego radia nie da się robić bez odpowiednich środków. Tym bardziej się cieszymy, że udało nam się stworzyć świetny zespół i wystartować…

Wszystko to osiągnęliśmy głównie dzięki społecznościowemu zaangażowaniu Danielkowej Ekipy, ale także dzięki Waszej pomocy.

GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

https://radiodanielka.pl– to nasza oficjalna strona internetowa. Tu możecie nas posłuchać, a także znaleźć wszystkie podstawowe informacje o Radiu Danielka, takie jak: kontakt, program, informacje o naszym zespole, audycjach, linki do podcastów.

https://www.facebook.com/RadioDanielka – to nasza strona na facebooku. Dzięki niej możecie być z nami na bieżąco, tam znajdziecie m. in. aktualny program i szczegółowe informacje o audycjach.

https://www.facebook.com/groups/radiodanielka– to grupa na facebooku, do której możecie się zapisać, otrzymywać informacje na bieżąco i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

https://www.mixcloud.com/radiodanielka – to serwis, gdzie udostępnione są nasze podcasty.

https://www.youtube.com/channel/UCKJ_3fWHHWB1wTDtIlU9sew– to nasz kanał na youtube, tam znajdziecie filmy związane z Radiem Danielka, najczęściej nakręcone przez naszych przyjaciół – artystów, ale nie tylko.