Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

14. Festiwal „Strojne w biel”

23 lutego @ 18:00 24 lutego @ 23:00

Dwa dni koncertów, spotkanie autorskie, wernisaż, spotkanie podróżnicze – to wszystko podczas 14. festiwalu Strojne w biel.

Wystąpią dla Was:
w PIĄTEK, 23 lutego, od godz. 18:000: JERZY KRUŻEL i Przyjaciele w programie „Ocalić od zapomnienia”, w którym zabrzmią najpiękniejsze przeboje piosenki turystycznej. Jerzy Krużel, wieloletni prowadzący audycji „Mikroklimat” w Radio Rzeszów nie tylko zaśpiewa ale też przypomni postaci twórców owych pieśni oraz barwne historie ich powstania. Następnie Jurorzy zaprezentują WERDYKTY Turnieju Jednej Fotografii i Turnieju Jednego Wiersza wraz z nagrodzonymi utworami. Po krótkiej przerwie aktorzy lubelskiego AMATORSKIEGO TEATRU TOWARZYSKIEGO w spektaklu „Kobiece rozterki”, zabiorą nas do klimatów 20-lecia międzywojennego. Wieczór zamknie recital JANA KONDRAKA z Lubelskiej Federacji Bardów.

W SOBOTĘ spotykamy się już od godz. 12:00 – wtedy to rozpocznie się KONKURS PIOSENKI, następnie o godz. 14.00 SLAJDOWISKO – w podróż autostopem po stepach Mongolii zabierze nas Monika Radzikowska; zaś o 15:30 na wędrówkę po Bieszczadach po sezonie zabierze nas WERNISAŻ wystawy fotografii „Szare Bieszczady” i ich autor Jacek Lidwin. Na te 3 wydarzenia wstęp wolny.

SOBOTNI KONCERT WIECZORNY, 24 lutego, rozpoczynamy o godz. 16:00 występem Katarzyny „KAHER” Zawadzkiej, laureatki I miejsca w naszym ubiegłorocznym Konkursie Piosenki. Następnie recital ŁUKASZA MAJEWSKIEGO, barda z Pomorza, twórcy świetnych, refleksyjnych pieśni autorskich, ale też i interpretatora poezji czeskiej. Po nim kolejny akcent podkarpacki tej edycji – SPOTKANIE Z AUTOREM, którego gościem będzie wybitna, wielokrotnie utytułowana poetka przemyska o korzeniach lwowskich – TERESA PARYNA. Jej teksty zabrzmią również w wersji umuzycznionej – zaśpiewa je MAŁGORZATA STANKIEWICZ, również z Przemyśla. na każdym festiwalu mamy muzyczny rodzynek wykraczający poza standardowe pojmowanie piosenki poetyckiej – i oto czas na nań – lubelski zespół POJAZZJA zabierze nas w swój muzyczny świat, a pograniczu jazzu i poezji. Zaś festiwal zamknie koncert PAWŁA ORKISZA, krakowskiego barda, człowieka-legendy, którego nikomu chyba przedstawiać nie trzeba 🙂

Po koncertach afterparty i off scena w pubie Jezuicka 4, na Starym Mieście.

wstęp: piątek – 50zł, sobota – 70zł, karnet – 100zł;
bilety dostępne w lubelskich punktach PTTK, pubie Jezuicka 4 oraz przez stronę festiwalu (do tej formy zakupu szczególnie zachęcamy:)

50zł – 100zł

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Konrada Wallenroda 4A,
Lublin, 20-400 Poland
+ Google Map