Tworzymy Radio Danielka razem z Wami – naszymi słuchaczami. Wesprzyjcie nas – chcemy dla Was dalej grać i rozwijać się. Liczymy na Waszą pomoc.

Radio Danielka można wesprzeć za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, ale nie tylko. Pieniądze można również wpłacić przelewem tradycyjnym, bezpośrednio na konto. Dane do przelewu:
Stowarzyszenie „Chałupa Chemików” w Katowicach, nr konta: 78 1560 0013 2021 9689 3000 0002, GETIN-NOBLE Bank, z dopiskiem: „środki na cel: Radio Danielka”.


Jeżeli wzrusza Cię piosenka z mądrym tekstem, jeżeli tęsknisz do górskich wędrówek, jeżeli brakuje Ci przyjaciół, którzy przy kei lub w schronisku naprawiają wraz z Tobą świat i powodują, że jest Ci w świecie dobrze, jeżeli mimowolnie szukasz domu gitarą i piórem i deklarujesz, że „góry nade mną jak niebo, a niebo nade mną jak góry” – to Radio Danielka jest Twoim radiem. Wesprzyj rozwój swojego Radia – i ciesz się nim codziennie. Pozwól, by przegoniło chandrę jesienną – i pomóż słońcu!


KTO PROWADZI RADIO DANIELKA?

Stowarzyszenie „Chałupa Chemików” to organizacja pozarządowa, która nie prowadzi działalności gospodarczej, natomiast realizuje cele statutowe, w które wpisuje się m.in. opieka nad schroniskiem turystycznym „Chałupa Chemików” w Ujsołach, a także działalność związana z turystyką i kulturą. Nasze Stowarzyszenie jest organizatorem cyklicznej, plenerowej imprezy Festiwal Danielka, która odbywała się na terenie Chałupy w latach 1986 – 1991, a następnie 2013 – 2019. Niestety, sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła nam organizację Festiwalu w latach 2020 i 2021.

Między innymi z tego powodu zrodził się pomysł założenia internetowego Radia Danielka. Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata: wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości, bezmyślności, powierzchowności i tandety – wszystkiego, co utrudnia lub uniemożliwia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. „Last, but not least” – Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń 😊

Radio Danielka zaczęło nadawać oficjalnie na początku marca 2021 roku. Stacja nadaje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a oprócz utworów emitujemy autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne. Program stacji jest zorientowany na odbiorcę o wyrobionej estetyce i wrażliwości. Stawiamy też na treści edukacyjne, m.in. w zakresie turystyki, kulturoznawstwa, filozofii, ochrony środowiska. Współpracują z nami i robią dla Radia Danielka audycje zarówno ludzie związani z Festiwalem Danielka, pasjonaci, artyści, pracownicy naukowi, jak i profesjonalni dziennikarze radiowi, w tym Janusz Deblessem – były dziennikarz Polskiego Radia, wybitny znawca polskiej piosenki poetyckiej.

Mamy podpisane umowy z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, ponosząc regularne opłaty licencyjne. Nie unikamy tych opłat i mamy nadzieję, że – oprócz promocji – również w ten sposób wspomożemy grupę ludzi, która znalazła się w ostatnim czasie w trudnej, czasem wręcz dramatycznej sytuacji – artystów, i to tych często niemainstreamowych, ale wartościowych. Chcemy ich promować, upowszechniać, wspomagać i ponad wszystko – nie dać o nich zapomnieć.

Wspomagając nas cyklicznie, pomożesz zrealizować nasze dwa podstawowe cele: Funkcjonowanie codzienne i Rozwój.

Funkcjonowanie codzienne – to przede wszystkim ponoszenie bieżących opłat za hosting radiowy, www, wspomnianych opłat licencyjnych i innych. Opłat, które musimy ponosić, mimo społecznościowego zaangażowania obecnej Danielkowej Ekipy – fantastycznego zespołu.

Rozwój – to przede wszystkim utrzymanie i powiększenie Danielkowej Ekipy o nowych, wartościowych ludzi;

wynajęcie i zorganizowania profesjonalnego studia radiowego, potem – sieci takich studiów, w tym zakup profesjonalnego sprzętu radiowego, słowem – zbudowanie i rozwój infrastruktury Radia Danielka;

 rozszerzenie zasięgu nadawania – opłacenie coraz większej ilości slotów (jednoczesnych źródeł odbioru w przypadku radio internetowego), być może  również– rozpoczęcia nadawania FM.

Wiemy, że wszystko to możemy zrealizować razem z Tobą!