Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

UHUHU Trio z Wrocławia

5 listopada, 2023 @ 19:00 21:15

Muzyka UHUHU to akustyczna mikstura amerykańskiego folku, bluesa i bluegrassu. Repertuar składa się przede wszystkim z autorskich kompozycji Janusza Bujko oraz piosenek Boba Dylana, Neila Younga, Toma Waitsa, Nicka Cave’a w oryginale lub własnych tłumaczeniach.

Na koncie grupa ma m.in. główną nagrodę „Rajdowa piosenka roku 2014” Festiwalu Bazuna, II nagrodę za piosenkę na Giełdzie w Szklarskiej Porębie 2016 czy udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2021 oraz koncerty w całej Polsce od Beskidu Żywieckiego aż po Zalew Wiślany.

Grupa jest też aktywna w serwisie YouTube, gdzie nagranie wykonywanej przez UHUHU polskiej wersji ukraińskiego hitu wojennego pt. „Bayraktar” (w tłumaczeniu Janusza Bujko) zyskała w sieci niemałą popularność przekraczając już 200.000 wyświetleń. Na koncie mają też udział w niezwykłym koncercie wsparcia dla Ukrainy, który odbył się w magicznych wnętrzach zabytkowego Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Zespół tworzą:

Janusz Bujko – gitara akustyczna i śpiew, autor większości piosenek i tłumaczeń (znany również z zespołu Jan i Klan)

Marcin Starnawski – gitara akustyczna, harmonijka, chórki, także tłumaczenia (i naukowe fundamenty muzyczne)

Kamil Piotr Piotrowski – mandolina, chórki (znany też z zespołów Sąsiedzi czy Szkocka Trupa, wydawca portalu Folk24.pl).

Więcej o zespole:

Folk24: https://folk24.pl/wykonawcy/uhuhu/

YouTube: https://www.youtube.com/@uhuhuband1902

30zł

Klub Podróżników Namaste

Sobieskiego 27
Katowice, Poland
+ Google Map