Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szczecińskie Wierszogranie – Ryszard Leoszewski

25 listopada, 2023 @ 18:00 20:00

Ryszard Leoszewski – szczecinianin, z wykształcenia pedagog (specjalność – nauczanie początkowe), z zamiłowania kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, twórca audycji radiowych i telewizyjnych.

Jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, Nagrody „Pro Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Nagrody australijskiej Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego. W 2012 roku został odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest również honorowym Ambasadorem Szczecina.

Już w szkole średniej związał się z teatrem. Komponował i wykonywał muzykę do spektakli Teatru Studio Zet, był jednym z pierwszych aktorów Teatru Kana. W 1982 r. skomponował muzykę do spektaklu „Księga o Życiu, Śmierci i Twórczości Osipa Mandelsztama” w reżyserii Zygmunta Duczyńskiego. Jest liderem i współtwórcą zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978 r.), do tej pory należącym do czołówki nurtu piosenki poetyckiej, wielokrotnie nagradzanym m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 1987 r. Ryszard Leoszewski stworzył dziecięcą Grupę Artystyczną Arfik, zespół wyjątkowy, oparty na naturalnej ekspresji dzieci zarówno w sferze muzycznej, jak i słownej. To jeden z najbardziej znanych zespołów dziecięcych w kraju, którego widowiska muzyczne były prezentowane i nagradzane w wielu miastach w Polsce i Europie. Spektakl „Szukamy przyjaciół po świecie” do słów szczecińskiej poetki Barbary Stenki entuzjastycznie przyjęła publiczność w Niemczech (Saarbrücken, Hanower, Berlin) i Francji (Paryż, Lille). Setki piosenek Ryszarda Leoszewskiego utrwalono na kilkudziesięciu płytach LP, CD i kasetach, są one emitowane w radiu i telewizji. Jest również autorem projektu muzycznego „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonuje swoje utwory z orkiestrą symfoniczną. Może się też poszczycić wspólnymi występami z takimi artystami, jak Rick Wakeman (pianista legendarnej grupy Yes), czy Bobby McFerrin (wybitny wokalista jazzowy).

W Szczecińskim Wierszograniu Ryszardowi Leoszewskiemu towarzyszyć będą: Mariusz Smoliński (fortepian, piano) i Krzysztof Ciesielski (kontrabas).

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu) / https://www.biletomat.pl/…/ryszard-leoszewski-szczecin…/

Bilety są dostępne na stronie: www.biletomat.pl i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

40zł – 50zł

13 muz – Dom Kultury w Szczecinie

91 434 71 73

Zobacz witrynę: Organizator

13 muz – Dom Kultury w Szczecinie

pl. Żołnierza Polskiego 2
Szczecin, Poland
+ Google Map
91 434 71 73
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia