Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PaskudoFonia 66. – Aneta Ryncarz oraz zespół Między Strunami

18 lutego @ 18:00 20:00

Mam przyjemność zaprosić na zupełnie wyjątkowy i jednorazowy koncert 🙂 Po pierwsze to chyba drugi raz w ciągu 7 lat PaskudoFonii, kiedy na scenie pojawią się dwa “podmioty wykonawcze” 😉 A będą to Aneta Ryncarz oraz zespół Między Strunami. Po drugie Anetę bardzo trudno usłyszeć publicznie, więc tym bardziej cieszę się, że przyjęła zaproszenie. A po trzecie to właśnie Aneta otworzyła swoim recitalem pierwsze PaskudoFonijne spotkanie, na którym zaraz potem zagrał Marek Andrzejewski (i to był chyba tylko ten jeden wcześniejszy raz kiedy dwoje artystów wystąpiło jednego wieczoru).

Aneta Ryncarz – autorka tekstów i kompozytorka,a także wykonawczyni własnych piosenek.
Laureatka najważniejszych konkursów i festiwali piosenki autorskiej,w tym między innymi: Olsztyńskich Spotkań Zamkowych, Śpiewajmy poezję, Bitwy poetyckiej w Gorlicach, kultowej świnoujskiej FAMY (nagroda dla autorki najlepszego tekstu oraz Nagroda Prezydenta Miastach Świnoujście), a także największego i najważniejsze w tym nurcie w Polsce – Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (4 nagrody – II miejsce, nagroda dziennikarzy akredytowanych, nagroda Dziennika Polskiego, nagroda wytwórni płytowej ZPR Records).
Razem z innymi krakowskimi artystami ( Robert Kasprzycki, Barbara Stępniak-Wilk, Szymon Zychowicz, Dzidka Muzolf) tworzyli- kabaret ,,Zielone Szkiełko”.
Gościnnie, cyklicznie występowala również w Loch Camelot ( Wieczory Nieperwersyjne Basi Stępniak-Wilk).
Przez kilka lat współpraca z TV Kraków i Zbigniewem Książkiem w programie,, Życiorysy z refrenem, gdzie gośćmi byli wybitny reprezentanci świata kultury i sztuki ( Jerzy Stuhr, Krzysztof Pieczyński, Anna Szłapak, Andrzej Mleczko).
Wieloletni juror kultowego konkursu ,,Śpiewać każdy może” w Krakowie, między innymi ze Zbigniewem Książkiem, Jarosławem Śmietaną , Janem Nowickim, Antonim Krupą).
Współpraca z Elżbietą Adamiak zaowocowała powstaniem piosenki “Historie Mileny (słowa Aneta Ryncarz, muzyka Elżbieta Adamiak). Utwór ,,Kartka na Święta z tekstem artystki” w wykonaniu aktorki Kamili Klimczak z muzyką Pawła Pierzchały włączony został do świątecznego programu Piwnicy pod Baranami i prezentowany był w całej Polsce.
Występuje w mieszanych składach instrumentalnych lub sama z gitarą.
Prezentowany materiał składa się na program zatytułowany ,,Rozmowa niemowa” obejmujący piosenki z różnego okresu pracy artystyczne,j w tym zaplanowane premierowe wykonanie nowych utworów .

Między Strunami – zespół z Tychów, który wspólne muzykowanie rozpoczął od cyklu spotkań Markowe Granie organizowanego przez Marka Łukaszczyka w chorzowskiej Leśniczówce. Grają piosenki Jaromira Nohavicy, bazując na własnych tłumaczeniach i aranżacjach, tworzą też własne piosenki. Są laureatami Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej DANIELKA w 2019 roku oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA w latach 2020 i 2021.
Zespół tworzą:
Piotr Nakonieczny – gitara, wokal
Janusz Dołowy – gitara basowa, wokal
Marek Goli – gitara, wokal
Krzysztof Fujarewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne

Kiedy: niedziela 18.02.2024 godz. 18:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 50 zł przedsprzedaż (do 15.02. włącznie)/ 60 zł cena normalna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8

Fundacja Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych PASKUDOFONIA

Bednarska 8
Gliwice, 44-100 Poland
+ Google Map
+48 602 218 736
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia