Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Paskudofonia 64. – Piotr Woźniak

19 stycznia @ 19:00 21:00

PIOTR WOŹNIAK – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista.

To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo „magia”. Ktoś na stronie internetowej napisał: „Jest pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko Pana głos i gitara.”

Ale koncerty Piotra to także także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. W końcu to „człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka”, jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów… Nic dodać, nic ująć.

Piotr występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie.

Często umieszczany w szufladce z napisem „poezja śpiewana”. Żartuje, że jeśli do tej samej szufladki włożymy artystów, będących jego inspiracją – takich jak Nick Drake, Joni Mitchell czy Cat Stevens – to nie ma nic przeciwko.

Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz „Tata Adama”), obszerne fragmenty recitalu “Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Marek Grechuta), a także piosenki, których nie usłyszycie nigdzie indziej… tylko na koncertach.

Kiedy: piątek 19.01.2024 godz. 19:00
Gdzie: Fundacja PaskudoFonia, Gliwice ul. Bednarska 8 (w podwórku)
Bilety: 40 zł przedsprzedaż (do 16.01. włącznie)/ 50 zł cena normalna – dostępne online i stacjonarnie w Sklepiku Charytatywnym PasCuda na Bednarskiej 8

40zł

Fundacja Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych PASKUDOFONIA

+48 602 218 736

Zobacz witrynę: Organizator

Fundacja Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych PASKUDOFONIA

Bednarska 8
Gliwice, 44-100 Poland
+ Google Map
+48 602 218 736
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia