Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

OSPPT YAPA 2024

8 marca @ 17:00 10 marca @ 23:30

YAPA to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. Jego początki sięgają lat 70., kiedy w głowach członków Studenckiego Klubu Turystycznego „PŁazik” Politechniki Łódzkiej zrodził się pomysł przeniesienia górskiego klimatu do Łodzi. Od tamtego czasu YAPA wpisuje się w kalendarz jako jedna z najważniejszych imprez kulturalnych zarówno w Łodzi jak i w Polsce. Zmiany miejsc organizacji imprezy, wyzwania związane z rozwijającą się techniką estradową i z dostępnymi środkami przekazu, a wreszcie zmiana ustroju Państwa nie przeszkodziły w organizowaniu kolejnych edycji. YAPA zaczęła żyć własnym życiem, zdobywając popularność w środowiskach akademickich, turystycznych i harcerskich w całej Polsce.

Dzisiejsza YAPA to duży festiwal, w którego organizacji uczestniczy ponad 100 osób (członków SKT „PŁazik”, Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi).

Dzisiaj yapowa scena to nie jest już miejsce tylko dla przydrożnego grajka. Na scenie występują zespoły z pełnym, niekoniecznie turystycznym instrumentarium, z piosenkami starannie aranżowanymi, obsługiwane przez profesjonalnych techników. Kilkadziesiąt godzin koncertów transmitowanych jest na żywo w internecie, a także za pośrednictwem Studenckiego Radia Żak.

Mimo tych zmian, Yapa to jednak w dalszym ciągu przede wszystkim miejsce dla artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. To właśnie z ich udziałem co roku odbywa się koncert konkursowy, w którym kiedyś zaczynały takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina czy EKT Gdynia.

Politechnika Śląska, Zatoka Sportu

ul. Politechniki 10
Łódź, Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia