Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jurek Filar i Przyjaciele w Starym Klasztorze we Wrocławiu

18 listopada, 2023 @ 19:00 21:00

Rok 2023 to dla mnie rok szczególny, ponieważ – jak ostatnio skrupulatnie obliczyłem – świętuję okrągłą rocznicę mojej pracy artystycznej, a także osobisty, również okrągły, jubileusz. To właśnie z tej okazji Jacek Cygan napisał dla mnie wiersz z taką myślą:

„Śpiewałeś: ‘Nie dzwoń do mnie, kiedy będę stary’.

Przez lata myślałem, o co tu chodzi?

Dzisiaj wiem, że póki będziemy do siebie dzwonić,

Będziemy młodzi!”

Dzwonię więc do Was, Kochani, symbolicznie, aby zaprosić wszystkich – Przyjaciół, Znajomych i Was, którzy lubią moją muzykę, poezję, balladę do Sali Witrażowej Starego Klasztoru we Wrocławiu na koncert ‘W drodze do Świąt’ w sobotę, 2 grudnia 2023 o godz. 19.00.

Wystąpią zespoły Nasza Basia Kochana, A ja nie wiem i Kilka czułości i soliści – Jurek Filar, Maria Bręczewska i Anna Kamińska.

Zakończmy razem mój jubileuszowy rok.

Zanim zacznie się szał przedświątecznych przygotowań, nastrójmy się na ten czas. Przypomnimy kilka pastorałek, które powstają co roku w zaciszach naszych domów, a wśród nich swoją całkiem świeżutką pastorałkę zaśpiewa Marysia Bręczewska. Zaniżając znacząco średnią wieku na scenie, co w ich muzycznej trawie piszczy opowie zespół ‘Kilka czułości’ – laureaci wielu tegorocznych przeglądów i konkursów. A ze mną, jak zawsze, całkiem spokojnie wypijecie trzecią kawę i powspominamy razem.

Zapraszam najserdeczniej!

Jurek Filar

70zł

Stary Klasztor we Wrocławiu

Jana Ewangelisty Purkyniego 1
Wrocław, 50-155 Poland
+ Google Map
519894769
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia