Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Chwila Nieuwagi – koncert Miszung / Urodziny u Martyny

29 grudnia, 2023 @ 19:00 21:00

Koncert zespołu Chwila Nieuwagi – folk, jazz, poezja, Śląsk i poczucie humoru, a do tego jeszcze… urodziny wokalistki 😉

Chwila Nieuwagi to zespół, który od przeszło dekady tworzy i koncertuje, meandrując umiejętnie pomiędzy poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem.

Zespół silnie związany jest z kulturą śląską, do której korzeni powraca, komponując i pisząc także po śląsku. Uprawiając ten międzygatunkowy miszung w warstwie muzycznej i tekstowej, konsekwentnie nie daje się zaszufladkować, ciągle zaskakując nowymi pomysłami. Na scenie Chwila Nieuwagi czuje się najlepiej, w koncerty wkładając serce, kunszt muzyczny, spontaniczność i poczucie humoru, co przysparza im coraz większe rzesze fanów.

Zespół nagradzany był na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki poetyckiej, folkowej i artystycznej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona ).

W swoim dorobku grupa ma aż pięć krążków studyjnych: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem) i Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) (2013), „Anieli śpiewają” (2016), „Dostone żytko” (2021) oraz „Szarok” (2023), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych (m.in. kilka składanek z cyklu „W stronę Krainy Łagodności”). W 2018 ukazał się także krążek live zespołu – „Morawska Brama”.

Bilety dostępne na stronie: https://www.ckecl.pl/kup-bilet/

30zł

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach

32 431 16 34 w. 12

Zobacz witrynę: Organizator

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach

ul. 3 Maja 36D
Czerwionka-Leszczyny, Poland
+ Google Map
32 431 16 34 w. 12
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia