Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

3. Urodziny Radia Danielka – koncert

14 kwietnia @ 17:00 21:00

Radio Danielka zaprasza na koncert z okazji swoich trzecich urodzin.

Tak tak, minęły już trzy lata!

W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy do Klubu Podrożników Namaste                 w Katowicach, gdzie będziemy Was przyjmować od godziny 17:00, oczywiście z otwartymi ramionami. Ci którzy uczestniczyli w poprzednich spotkaniach urodzinowych naszego niebieskiego radia wiedzą, że bez muzyki na żywo urodziny się nie liczą. W tym roku będziemy mogli posłuchać, powzruszać się i potańczyć przy muzyce Zuzanny i zespołu Svita.

Bilety w cenie 50 zł będzie można kupić przy wejściu.

Zuzanna

Czasem lirycznie, czasami z przytupem, ale zawsze prosto                  z serca! Jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką. Tutaj liczy się każde słowo, bo jej autorska twórczość to piosenka z ambitnym tekstem najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Śpiewa akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie. Na koncie ma świetnie przyjęty, debiutancki album „Dzień dobry” (maj 2020). W grudniu 2021 roku miał premierę singiel. Autorska kompozycja „Akacje na Stalowej” to poruszająca, czule wyśpiewana historia z warszawską Pragą w tle. W nagraniu gościnnie wziął udział Czesław Mozil. Obecnie Zuzanna przygotowuje drugą płytę, która ma się ukazać 1 maja.


Svita

Paweł Dyjan – lider i twórca zespołu Svita – mówi, że sprzedał duszę muzyce. Svita łączy różnorodne gatunki muzyczne, od folkowego brzmienia po epickie kompozycje inspirowane mitologią i średniowiecznym fantasy. Zespół oferuje podróż, zaczynając od nordyckich fjordów, przenosząc się przez jezioro owiane mroczną tajemnicą, aż po morze pełne legend. Muzyka zespołu jest obrazowa, nawiązująca do natury, a światło odgrywa kluczową rolę, przybierając różne formy i kończąc na idei świtu – nowej nadziei, optymistycznej puencie. W kompozycjach można usłyszeć bogaty wachlarz instrumentów takich jak lira korbowa, nyckelharpa, cymbały, flety, skrzypce, banjo, gitara, gitara basowa, bouzuki, pianino, skrzypce, wiolonczelę, klarnet, instrumenty dęte blaszane, szeroki wachlarz bębnów, szamańskie, afrykańskie i klasyczny zestawy perkusji.

W 2022 roku ukazał się debiutancki krążek zespołu „Svita”


50zł

Radio Danielka

Zobacz witrynę: Organizator

Klub Podróżników Namaste

Sobieskiego 27
Katowice, Poland
+ Google Map