Małe Formy

Anna Kołodziejczyk

Dziewczyna z Lublina. Choć nieustannie w drodze. Pierwsza piosenka, którą pamięta z dzieciństwa to… „Bardzo smutna piosenka retro” grupy Pod Budą. Z kolorów najbardziej ceni zielenie i niebieskości. Jest bardziej „łazikiem górskim” niż „leżakiem plażowym”. W życiu za niezbędne uważa poczucie humoru, nawet takie w „wersji czarnej”. Jej nałogi to: czekolada i twórczość bardowskiego tria Gintrowski-Kaczmarski-Łapiński.

Jest dokumentalistką i reportażystką związaną ze środowiskiem Laboratorium Reportażu. To właśnie w Laboratorium po raz pierwszy wzięła do ręki radiowy mikrofon i … już się z nim nie rozstała. Na radiowej antenie debiutowała latem 2015 roku w audycji „Gitarą i piórem” w Programie Trzecim Polskiego Radia. Od wiosny 2017 współpracowała z „Laboratorium Reportażu w Trójce”. W „międzyczasie” przygarnęła kilka atrakcyjnych nagród i wyróżnień dziennikarskich przyznawanych na trzech kontynentach, więc ma czym podpierać książki na półkach.

Choć nauki ścisłe są jej całkiem obce, to po życiowe motto sięgnęła do myśli Alberta Einsteina:  „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi”. W swoich reporterskich poszukiwaniach koncentruje się przede wszystkim na tematyce kulturalnej (zwłaszcza muzycznej), historycznej i społecznej, co znajduje odzwierciedlenie także w jej audycjach przygotowywanych dla Radia Danielka: „Kalendarium Radia Danielka”, „Historia jednej piosenki”.

Koordynuje też antenowe życie Małych Form, czyli miniaudycji tworzonych przez innych autorów Radia Danielka.

Jeśli chcesz autorce przekazać coś ciekawego albo ważnego, możesz pisać pod adresem anna.kolodziejczyk@radiodanielka.pl