Dwie Lewe Ręce

Ania Kastelik-Hryniewiecka i Ewa Arendarczyk

Takich trzech jak te dwie, to nie ma ani jednej! ? Oto autorki cyklicznej audycji „Dwie Lewe Ręce” w Radio Danielka. Ania i Ewa poznały się przy organizacji Festiwalu Danielka. W ciągu tych paru lat stworzyły duet do spraw ważnych, nieistotnych i niemożliwych. Łączy je miłość do seriali, książek, jedzenia, prosecco i Danielki, dzieli 100 km między Gliwicami a Krakowem. W swojej audycji będą opowiadały między innymi o kulisach pracy przy Festiwalu Danielka, przybliżą też atmosferę i radość płynącą z tej inicjatywy. Pewnie nie zabraknie anegdot, ale też momentów pełnych wrażeń i wzruszeń. Festiwal Danielka to nie jedyny motyw cyklu „Dwie Lewe Ręce”, a niektóre tematy będą dla Was zaskakujące 🙂 Piszcie do autorek od adresem dwielewerece@radiodanielka.pl

Ania Kastelik-Hryniewiecka: chemiczka z Chałupy Chemików. Z Chatką związana od dziecka, od 2013 roku działała w festiwalowym wolontariacie ORMO, a od 2016 angażuje się w organizację występów i opiekę nad wykonawcami. Z zawodu radiochemiczka w gliwickim Instytucie Onkologii, równolegle doktorantka na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej. Zapalona czytelniczka, kocia matka, rośliniara. Lubi piercing, tatuaże i szalone kolory włosów.

Ewa Arendarczyk: żydolożka, muzealniczka, ogarniacz wszechrzeczy.
Związana z festiwalem Danielka od 2013 roku. W ramach swojej pracy przy festiwalu pilnuje, żeby wszystko było na swoim miejscu w odpowiednim czasie. Żyje w pozornym chaosie, wiecznie gubi okulary. Dużo czyta, dużo pracuje. Fanka wina, dobrej książki i Małej Mi.


Podcasty