Domowy Teatr Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej

Agnieszka Chrzanowska  – polska aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Wykonawczyni poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.

Dyrektor Artystyczna Radiowego Teatru Piosenki w Radiu Kraków, gdzie prowadziła autorską audycję „Nieobojętna częstotliwość drgań”. W latach 2016 – 2022 prowadziła w Radiu Kraków kolejną autorską audycję „Radiowy Teatr Polskiej Piosenki, czyli jesteś tym, czego słuchasz”.

W 2020 roku powstał Domowy Teatr Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej, w ramach którego zrealizowane zostały trzy cykle: „Historie piosenek”, „Historie piosenek napisanych w Krakowie” i „Historie kilku piosenek premierowych”. W 2021 roku, w wybranych miejscach miasta, powstał cykl trzynastu utworów premierowych „Piosenki z historią pisane w Krakowie”.

W marcu 2023 na falach Radia Danielka także pojawił się Domowy Teatr Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej. W każdym z kolejnych odcinków autorka prezentuje swoje dwie piosenki i opowiada historie związane z ich powstaniem. Dziękujemy 🙂